Cumhuriyet 93 Yaşında – 2016/2017


Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümünü törenle kutladık. Aşiyan Ailesi olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını sonsuz minnet, şükran ve rahmetle andık.

29 Ekim Türk’ün bütün dünyaya varlığını ve gücünü kanıtladığı gündür. Tarih boyunca tutsak olan uluslara örnek olacak bir mücadelenin sonunda kazanılan bu zafer bizim en büyük onur kaynağımızdır.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenimizde önce 4 ve 5 yaş öğrencilerimizin hazırladığı Atatürk şiir ve şarkılarını dinledik. Daha sonra 7A ve 7B sınıfları tarafından hazırlanan oratoryo ve 6A sınıfı tarafından hazırlanan koro izlendi. Muhteşem programı hazırlayan çocuklarımıza, Türkçe öğretmenimiz Sayın Arzu Kaya’ya ve müzik öğretmenimiz Sayın Ebru Gümüş Uğun’a teşekkür ediyoruz.

Aşiyan Koleji olarak dünya var oldukça Atatürk ilke ve devrimlerinden aldığımız güçle uygar uluslar düzeyine erişme ve onları geçme çabamız sürecektir. Rehberimiz daima Atatürkçü düşüncedir. Bizler beynini ve yüreğini ulusuna adamış bir önderin evlatlarıyız. Devraldığımız emanetin anlamını bilen cumhuriyet çocuklarıyız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:31 Çankaya – ANKARA

2024  © Copyright CEYAF

Sohbete Başla !
Aşiyan kolejini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?