Sınavlara Hazırlık

Sınavlara Hazırlık


Okulumuz kurulduğu 2010 yılından bu yana sınavlara hazırlık programlarının uygulanması konusunda çok başarılı olmuştur. Akademik problemi olan öğrenciden tutun da en başarılı öğrenciye kadar herkesin bir hedefi olmasını sağlıyoruz. Yolu Aşiyan’dan geçmiş herhangi bir öğrenci mutlaka okulumuzdan bir kazanım elde etmiştir. Tarihinde Türkiye birincilikleri, Türkiye’nin güzide Fen Lisesi ve nitelikli okullarına yerleştirdiği yüzlerce öğrencisiyle bu konuda çok özel bir yere sahip olduğunu belirtmeliyiz. Okulumuzun ortaokul bölümünde 7. ve 8. sınıflar, Lise bölümünde ise 11. ve 12. sınıflar sınav hazırlık grubu olarak değerlendirilir ve bu sınıf seviyelerine özel programlar hazırlanır.


Hazırlanan programlar sadece standart bir ders programından ibaret olmayıp idarecisinden danışman öğretmenine varıncaya kadar çok detaylı bir planlama yapılır. Her öğrenciyle özellikle sınava hazırlık konusunda özel olarak ilgilendiğimizi bir kere daha belirtmek isteriz.Öğrencilerimizin deneme sınav performansları sürekli takip edilir ve burada karşılaşılan problemler ivedilikler halledilir.Sınava giren her öğrencinin sene sonunda hedeflerine ulaşmış ve başarılı olmuş bir öğrenci olması temennisiyle büyük bir gayret gösteriyor ve çok çalışıyoruz.

Deneme Sınavları

Belirli aralıklarla düzenlenen deneme sınavları, öğrencilerin kendi performanslarını ölçmelerini ve eksik oldukları konuları tespit etmelerini sağlar.

Rehberlik ve Danışmanlık

Rehberlik servisi, öğrencilerin sınav kaygısıyla başa çıkabilmeleri ve motivasyonlarını yüksek tutabilmeleri için destek olmaktadır.

Öğretmenlerle Birebir Çalışma

Öğretmenlerimiz, sınavlara özel çalışma saatleri düzenlemekte ve öğrencilerin bireysel sorularını yanıtlamaktadır.

                        Öğren, Çalış ve Kazan

Sınav Etiketi

Öğrencilere, sınav süresince nasıl daha verimli çalışabilecekleri konusunda yönergeler sağlanır.

Fiziksel ve Psikolojik Destek

Sınav öncesinde yapılacak küçük egzersizler ve nefes teknikleri ile öğrencilerin daha rahat bir sınav deneyimi yaşamaları hedeflenir.

Değerlendirme ve Geri Bildirim

Sınavlar tamamlandıktan sonra, öğrenci ve veliler ile sınav sonuçlarının detaylı bir şekilde değerlendirilmesi yapılır.

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:31 Çankaya – ANKARA

2024  © Copyright CEYAF

Sohbete Başla !
Aşiyan kolejini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?