Sınavlara Hazırlık

Okulumuz kurulduğu 2010 yılından bu yana sınavlara hazırlık programlarının uygulanması konusunda çok başarılı olmuştur. Akademik problemi olan öğrenciden tutun da en başarılı öğrenciye kadar herkesin bir hedefi olmasını sağlıyoruz. Yolu Aşiyan’dan geçmiş herhangi bir öğrenci mutlaka okulumuzdan bir kazanım elde etmiştir. Tarihinde Türkiye birincilikleri, Türkiye’nin güzide Fen Lisesi ve nitelikli okullarına yerleştirdiği yüzlerce öğrencisiyle bu konuda çok özel bir yere sahip olduğunu belirtmeliyiz. 

          Okulumuzun ortaokul bölümünde 7. ve 8. sınıflar, Lise bölümünde ise 11. ve 12. sınıflar sınav hazırlık grubu olarak değerlendirilir ve bu sınıf seviyelerine özel programlar hazırlanır. Hazırlanan programlar sadece standart bir ders programından ibaret olmayıp idarecisinden danışman öğretmenine varıncaya kadar çok detaylı bir planlama yapılır. Her öğrenciyle özellikle sınava hazırlık konusunda özel olarak ilgilendiğimizi bir kere daha belirtmek isteriz.
Öğrencilerimizin deneme sınav performansları sürekli takip edilir ve burada karşılaşılan problemler ivedilikler halledilir.
Sınava giren her öğrencinin sene sonunda hedeflerine ulaşmış ve başarılı olmuş bir öğrenci olması temennisiyle büyük bir gayret gösteriyor ve çok çalışıyoruz.


English EN Turkish TR