Beslenme Dostu Okul

     Okulumuzda yemekler dışarıdan bir “catering” firması tarafından getirilmemekte okulumuzun kendi mutfağında pişirilmektedir. Kullanılan malzemenin kalitesinden menşeine kadar her süreç büyük bir titizlikle takip edilmektedir. Meyve ve sebzelerin en tazesi seçilmekte, Çocuklarımızın sağlıklı tüketim alışkanlığı kazanabilmesi için özen gösterilmektedir.
       Okulumuzda hazırlanan yemekler lezzet açısından da ev yemeklerini aratmayacak kadar güzeldir. Öğrencilerimiz büyük bir iştahla yemeklerini tüketmektedirler. Bu da tabi ki okul yönetimi olarak bizleri çok memnun etmektedir.

      Yemek menüleri aylık olarak hazırlanmakta, veli bilgi sistemi ve internet sitesi aracılığıyla da velilere duyurulmaktadır. Yemek menüleri, öğrencilerin karbonhidrat ağırlıklı beslenmemeleri için titizlik gösterilerek, günlük olarak ihtiyaç duyacakları kaloriler hesaplanarak hazırlanmaktadır. Menüler hazırlanırken; Çocukların sağlıklı beslenmesi, yemeği tercih etmesi, Türk kültürüne uygun olması konu başlıkları dikkate alınmaktadır.
           Sabah kahvaltısı, Öğlen yemeği ve İkindi Kahvaltısı olmak üzere okulumuzda 3 öğün yemek verilmektedir.
           “KANTİN YOK”
      Okulumuzun İlkokul ve Ortaokul bölümlerinde kantin bulunmamaktadır. Bu da çocukların sağlıklı beslenmelerini garanti altına almaktadır. 3 Öğün aşiyan Mutfağından yemek yiyen çocuklar hem sağlıklı olmaktalar hem de parayla işleri olmamaktadır.


English EN Turkish TR