Şeffaf Okul

Şeffaf Okul

Aşiyan Eğitim Kurumları olarak velimize ve öğrencimize sunduğumuz en önemli avantalardan biri de şeffaf okul olmamızdır. Şeffaf yapımız sayesinde her öğrencimizle özel olarak ilgilenebilmekte onları keşfedebilmekteyiz. Bizim sistemimizde her hastaya aynı ilaç mantığıyla hareket edilmez. Her öğrenci özeldir ilkesiyle hareket edilir. Bunun için de her öğrenciyi iyi tanımanız gerekiyor. Bu durumda ancak şeffaf yapılarda gerçekleştirilebilmektedir.

Aşiyandaki bu şeffaf okul yapısı bize muazzam bir avantaj sağlıyor. Aşiyan Eğitim Kurumlarında her bir öğrencinin akademik performansı, davranış alışkanlıkları, düzen tertibi, iletişim becerileri, spor ve sanata olan ilgisi, kendisini özgürce ifade edebilme becerisi ve daha sayamayacağım bir sürü kavram ustaca şekillendiriliyor.Keşfedilen ve kendi varlığıyla kendi doğrularıyla bulunduğu ortamda kendini rahat ve huzurlu hisseden öğrenci daha başarılı oluyor elbette.Okul öğrenci iletişiminin ya da okul veli ilişkisinin çok daha kuvvetli olduğunu da gururla söyleyebiliriz. Öğrenci takibi çok daha kolay ve sistemli bir şekilde yapılabilmekte.


Aşiyan Eğitim kurumları bireysel özellikleri ortaya çıkarma üzerine programlanmış stratejisi ile öğrencilerini eleştirel, yaratıcı ve analitik düşünebilen, iletişim becerileri yüksek bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 

Öğrencinin bireysel özellikleri, yetenekleri ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim programı hazırlanır.”Okulumuzun kapısından içeri girmiş her öğrenci, sorumlu öğretmenleri tarafından çözülmemiş bir bulmaca gibi görülür. İlk iş öğrenciyi tanımak ve kendisine has özelliklerini keşfetmektir. Her öğrencinin öğrenme düzeyi ve öğrenmesi için ayrılması gereken süre farklıdır. Her öğrencinin algılama mantığı farklı çalışır.Kimi öğrencinin ses ve görüntülerle dikkatini çekerken, kimini de oyunla eğitim ortamına adapte edersiniz. Kimi öğrenci hareketli kimisi de sessiz sakin olabilir. Bu örnekleri sayfalarca yazarak çoğaltabiliriz. Önemli olan bu farklılıkları bir potada eritip öğrenmenin gerçeklemesini sağlamaktır. Bu farklılıklar öğrencilerimizin zenginliğidir. Bizim gibi okullarda bu farklılıklara sempatiyle bakılır, çünkü üstesinden gelebileceğimiz ve faydaya evirebileceğimiz bir yüktür bu farklılıklar. Ancak sorumlu olduğumuz öğrenci sayılarının sınırlı olması bize bu motivasyonu sağlıyor. Şeffaf okulun avantajı da burada ortaya çıkıyor.

Şeffaf yapımız sayesinde güvende hissedeceksiniz

Takip ve Değerlendirme

Öğrencilerin akademik ve kişisel gelişimleri düzenli olarak takip edilir. Veliler ile periyodik olarak bilgi paylaşımı yapılır.

Farklılaştırılmış Eğitim

Her öğrenci farklıdır ve bu farklılıklar eğitimde de gözetilir.

Öğrenci ve Veli İlişkisi

Öğrenci ve veli memnuniyeti için sürekli iletişim halindeyiz. Her türlü sorun ve öneri hızlı bir şekilde değerlendirilir.

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:31 Çankaya – ANKARA

2024  © Copyright CEYAF

Sohbete Başla !
Aşiyan kolejini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?