Lise

Anadolu Lisesi

SINAVLARA HAZIRLIK

  Okulumuzun belki de en iddialı olduğu alan sınavlara hazırlık programlarıdır. Aşiyan Anadolu Lisesi öğrencilerinin üniversite sınavlarına hazırlanmak için ayrıca bir kursa gitmelerine gerek yoktur. Aşiyan Anadolu Lisesinde alanında uzman öğretmen kadrosuyla adeta bir dershane mantığıyla sınavlara hazırlık programları uygulanmaktadır.
  Okulda girdiği standart derslerin haricinde alabileceği birebir etüt desteği, koçluk sistemi, rehberlik biriminin faaliyetleri, kaliteli öğretmen kadrosu ve okulda geç vakitlere kadar serbest zamanlı ders çalışmasına olanak sağlayacak ders çalışma salonu gibi hizmetlerin maksadı öğrencilerimizin sınavdan üst düzey verim almalarını sağlamaktır.
  Aşiyan eğitim kurumları olarak her bir öğrencinin sınava girmeden önce kendisini tanımasını ve ne istediğini keşfetmesini sağlamaya çalışıyoruz. Bu çabanın amacı öğrencilerimizin sınav motivasyonlarını yüksek tutmaktır. Ne istediğini bilen her bir birey daha emin adımlarla ilerleyecek ve hedefine varacaktır.

9. Sınıftan itibaren liseye adım atan her öğrencinin adaptasyon süreci yakından takip edilir. Yine 9. sınıftan itibaren sınav hazırlık programları üst düzey bir ciddiyetle gerçekleştirilir. Önemi büyük olan bu yıllarda, öğrencilerin bulundukları ortamda kendilerini huzurlu ve rahat hissedebilecekleri her türlü donanım ilgi ve alaka öğrencilere yönlendirilir.

Lise demek sosyal faaliyet spor, sanat ve en sonunda da sınav demektir. Öğrencilerimizin kendilerini keşfetmeleri ve geleceklerine yön vermeleri gereken bu yıllarda rehberlik desteği büyük önem arz etmektedir. Alanında uzman öğretmenlerimizin sürekli olarak takip ettiği öğrencilerin kişisel ve akademik gelişmelerinde maksimum verim almaları hedeflenir.

BİREBİR ETÜT VE GERİ BESLEME

Tam öğrenme modelini benimseyen okulumuz sınıftaki ve okuldaki her öğrencinin konularını anlamasını ve içselleştirmesini hedefler. Bu çerçevede sınıfın gerisinde kalan, konuyu anlamadığını düşünen ya da herhangi bir sebebe gerek duymadan destek isteyen öğrencilere birebir etüt desteği verilir. Bu destek öğrencinin tercihine bırakılmaksızın ilgili ders öğretmeni, okul idaresi, veli ya da öğrenci koçu tarafından da talep edilebilir.

KOÇLUK

Koçluk sistemiyle her öğretmenin birinci dereceden sorumlu olduğu bir öğrenci grubu bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz her sene başında öğrenci koçluğu eğitimi alırlar ve uygulamalarını buna göre şekillendirirler. Koçluk uygulamaları idare tarafından yakından takip edilir. Öğrenci koçları düzenli olarak velilerle iletişim kurup bilgi paylaşımında bulunurlar. Böylelikle veliler öğrencilerinin okuldaki durumunu veli toplantılarını beklemeden sürekli olarak takip edebilirler.

HAFIZAYI ETKİN KULLANMA TEKNİKLERİ

Hafıza eğitimi kişilerin beyni daha etkin kullanma kılavuzudur. Beyni etkin kullanma modelleri kişilere uygulamalı olarak öğretilerek istenilen bilginin kalıcı hafızaya alınmasıdır. Eğitimin sonunda beynin her iki lobu da etkin bir halde kullanıldığı için öğrenme, kalitesi artar. Hafıza teknikleri, beyninizin anladığı dilden yazma sanatıdır.

Hafıza tekniklerinin temelinde çağrışım yöntemi yatmaktadır. Bizler yerleştirdiğimiz bilgilerin birbirini deviren domino taşları gibi sistemli bir şekilde birbirini etkilemesini, çağrıştırmasını sağlıyoruz. Öğrenciler bu yöntemi uygulamaya başladıktan sonra hem çalışma süreleri hem de verimlilikleri artıyor bununla birlikte bir şeyleri adı şeklinde bilmenin sağladığı özgüvenle hedefleri yükseliyor.

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:31 Çankaya – ANKARA

2024  © Copyright CEYAF

Sohbete Başla !
Aşiyan kolejini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?