Yaz ve Orman Okulu

Her yaz Geleneksel olarak düzenlediğimiz “Aşiyan Yaz ve Orman Okulu” programımız çocuklarımızın kişisel ve bedensel gelişimlerine ciddi anlamda katkı sağlayan eğlenceli bir programdır.

Haftalık kurlar şeklinde düzenlediğimiz Orman ve Yaz okulumuz toplamda 9 hafta sürmektedir. Öğrencilerimiz programa istedikleri kadar katılabilirler.

4-11 yaş arası çocuklar eğitim programından faydalanabilirler. Programımız 4-6 yaş arası çocuklarımız için Anaokulu bünyesinde yine aynı şekilde düzenlenmektedir.

 

  Gruplarımız 15 kişi civarında olup çocuklarımız kendi yaş gruplarıyla etkinliklere katılacaklardır. Yaş gruplarına göre öğrencilerimize 2 ya da 3 eğitmen eşlik etmektedir.

            8 Haftalık programımızda genel çerçevesi aynı kalmak kaidesiyle hafta-hafta değişiklikler yapılabilmektedir.

            Tüm hava koşullarında programımız aksamadan devam etmektedir. Uygun kıyafetler ve ön hazırlık yaparak öğrencilerimizin tüm hava koşullarını deneyimlemesini istiyoruz.

         

Yaz ve Orman okulunda, kapalı mekanlarda uygulanan eğitim programlarına nazaran öğrencilerimiz daha fazla ve daha kalıcı bir öğrenme gerçekleştiriyorlar. Yaz ve Orman okulu, yapılandırılmamış alanlarda çocuklara kontrollü riskler alma imkânı sunmaktadır. Yaparak yaşayarak öğrenme deyimi burada hayat bulmaktadır.

            Orman ve Yaz okulu programımızın içeriği okulumuz öğretmenleri tarafından hazırlanmaktadır.

            Programımız saat 08:00-17:00 saatleri arasındadır.

            Orman ve Yaz okulu Programımız “Orman okulu, yüzme, futbol, basketbol, masa tenisi, dart, voleybol, ingilizce, drama, satranç, robotik kodlama, akıl oyunları, görsel sanatlar, stem etkinlikleri, sinema, tiyatro, binicilik, eğlence merkezi gezileri ve açık hava etkinliklerinden” oluşmaktadır.

  DÖNEMLERİMİZ

1.Dönem     19 HAZİRAN    – 23 Haziran

2.Dönem     3 Temmuz       – 17 Temmuz

3.Dönem     17 Temmuz    – 27 Temmuz

4.Dönem     31 Temmuz    – 11 Ağustos

5.Dönem     14 Ağustos      – 25 Ağustos 

Hafta içi her gün /08:00-17:00

Detaylı bilgi için okulumuzla iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top