Kurum Hemşiresi

Kurum Hemşiresi

⦁ Sağlık Bakanlığının uyguladığı “Koruyucu Ağız ve Dil Sağlığı Programı, Aşı Programı” gibi uygulamaları velileri bilgilendirmek suretiyle sağlık birimimizin koordine etmesiyle uygulanır.

⦁ Acil durumlarda öğrencinin ilk müdahalesi yapılır. Bu gibi durumlarda Müdür, öğretmen ve velisine bilgi verilir.

⦁ Okul saati içerisinde verilecek ilaçların takibi ve uygulaması veli izni ile birlikte okul hemşiremiz tarafından yapılır.

⦁ Öğrencilerin yıl içerisinde aralıklı kişisel bakımlarını içeren kontrolleri yapılır.

⦁ Veliler tarafından öğrencilerin kişisel ve sağlık bilgilerini içeren “Öğrenci Sağlık Bilgisi Formu” doldurmaları hemşiremiz tarafından istenir ve dosyalanır.

⦁ Sağlıklı bir eğitim için yıl içerisinde öğrencilerin fiziksel gelişimlerini boy-kilo kontrolleri yapılır ve hemşiremiz tarafından k12 sistemimize işlenir.

İlk Yardım ve Acil Durumlar

Kaza veya acil bir durumda hızlı ve etkili bir şekilde ilk yardım sağlamak kurum hemşiremizin en temel görevidir.

Sağlık Taramaları

Periyodik sağlık taramaları yaparak, öğrencilerin genel sağlık durumlarını izlemekte ve olası sağlık sorunlarını erken teşhis etmeye çalışmaktayız.

Sağlık Eğitimi

Zaman zaman öğrencilere yönelik sağlıklı yaşam alışkanlıkları, beslenme, kişisel hijyen gibi konularda eğitim seminerleri düzenlemekteyiz.

                       İlkyardım hayat kurtarır.

Okulumuzda öğrencilerimize sunulan sağlık hizmetleri ile okulda meydana gelebilecek sağlık problemlerini en aza indirebilmek amaçlanmaktadır. Bu kapsamda okulumuzda tam donanımlı bir sağlık odası bulunmaktadır. Okulumuzda tam zamanlı hemşiremiz hizmet vermektedir.

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:31 Çankaya – ANKARA

2024  © Copyright CEYAF

Sohbete Başla !
Aşiyan kolejini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?