İlkokul

İlkokul

İlkokulumuzda; Ana Sınıfı, 1, 2, 3 ve 4.sınıf çocuklarımızın fiziksel gelişimi, duygusal, sosyal ve bilişsel gelişimi göz önünde bulundurulur. Her çocuk çok özeldir, biriciktir ve tektir. Okulumuza adım attığı ilk günden itibaren duygusal ihtiyacının giderilmesi, kendisinin değerli ve özel hissettirilmesi yönünde hassasiyet gösterilir. Güler yüz, ilgi, hoşgörü ve anlayışla yaklaşılır. Öğrencimize adı ile hitap edilir. Çocuğun duygu deposunu doldurmak esastır. Onların küçük yüreklerine dokunabilmek çok önemlidir ve çok değerlidir.

     Aşiyan Koleji çocuklarımıza ikinci bir yuvadır. Aile sıcaklığını ve anne babaya duyulan güveni verir. Öğretmenlerin profesyonel yaklaşımı ile kısa süre içinde okula uyum sağlanır. Mutfağında çalışanlar üç öğün kendi çocuğuna yiyecek hazırlamanın keyfini yaşayan anne elinden çıkmış lezzetli yiyecekler sunar. Her şeyin tazesi, sağlıklısı tüketilir. Çocuklarımızın beden sağlığı çok önemlidir. Ruh ve beden sağlığı yerinde olan her çocuk başarılıdır ilkesi ile hareket edilir.

İlkokulda hayatın temeli oluşturulur. Okula başlamadan önce çocuğun aileden getirdiği çok değerli temel taşlar bulunur. Bu değerli taşlar özenli yerleştirilmiş olursa okulda üzerine koyulanlar da kalıcı olur. Her gün gelişen, büyüyen, kendine güven duyarak öğrenen mutlu çocuklar yetişir. Aileden gelen eksikler varsa hissettirilmeden, örselenmeden yerine koyulur. Gerekirse alanında uzman özel eğitim desteği verilir. Çocuğu kazanmak esastır.

Çocuklarımızın çok yönlü gelişimine özen gösterilir. Farkındalığı gelişmiş, soran, sorgulayan, hakkını bilen, başkalarının haklarına saygı gösteren, empati kurabilen ve paylaşımcı bireyler olmaları önemlidir. Onların ilgi ve yeteneği göz ardı edilmez, destek olunur. Her çocuğun bir ya da birden fazla dalda bireysel veya takım faaliyeti içinde bulunması için çaba gösterilir. Tasarım ve beceri atölyeleri onların kazanımları için sürekli güncellenir.

İlkokul birinci sınıfta acele edilmeden okuma- yazma, temel matematik becerileri kazanılır. İngilizce çift dilli eğitim programı çerçevesinde öğrenilir. Spor, müzik, görsel sanatlar, drama, satranç, robotik kodlama, akıl ve zekâ oyunları ders olarak görülür. Çocukların tercihi ile kulüp çalışmalarına yer verilir.

İlkokul dördüncü sınıfın sonuna kadar öğrencilerimiz gezerek, yaparak- yaşayarak kalıcı öğrenme sürecindedir. Aşiyan Koleji onlar için hem öğrenme hem de eğlence mekânıdır.

Her öğrencimiz her yıl anma ve kutlama törenlerinde veya etkinliklerde rol alır. Bilişsel düzeyde tam donanımla ilkokula veda, ortaokula merhaba diyerek bir üst öğrenime uğurlanırlar.

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:31 Çankaya – ANKARA

2024  © Copyright CEYAF

Sohbete Başla !
Aşiyan kolejini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?