Sportif ve Sanatsal Faaliyetler

      Aşiyan Eğitim Kurumlarında her bir öğrenci için okulumuzdan mezun olduğunda amaçlanan şey, akademik olarak başarılı olmasının yanı sıra da bir spor dalı ve bir sanat dalıyla yakın ilişki kurmasıdır. Örneğin gitar çalıp, yüzmesi gibi, ya da masa tenisi oynayıp yan flüt çalması gibi. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

     Peki Aşiyan’da öğrencilerin bu şekilde beslenmesi için neler yapılıyor. Anaokulundan itibaren sporla ve sanatla yakından ilişki kuran öğrencilerimize yetenek testleri yapılıyor. Bu sonuçlar aileleriyle paylaşılıyor. Herhangi bir spor ya da sanat dalıyla uğraşan öğrencimiz okuldaki etkinliklerde görev almak okul takımına girmek gibi eylemlerle teşvik edilip destekleniyor.

     Aşiyan Eğitim Kurumlarında 4.sınıfa kadar bireysel sporlara, 4. Sınıftan itibaren de takım sporlarına ağırlık veriyoruz. Basketbol, Futbol, Voleybol, Masa tenisi, Tenis, Yüzme, Satranç, Hentbol ve Güreş başta olmak üzere bütün spor dallarında okul takımı düzeyinde turnuvalara katılıyoruz. Sürekli olarak okul sporlarıyla meşgul olmamız okulumuzda pozitif bir hava estiriyor.  Bunun sonucunda her sene bu spor dallarıyla meşgul olmak isteyen öğrencilerimiz oluyor. Biz de büyük bir memnuniyetle onları destekliyoruz.

      Okulumuzda bir Bando Takımı, Aşiyan Korosu çeşitli müzik aletlerini son derece güzel çalan çocuklarımız mevcut. Bunun haricinde okulumuza yeni katılan öğrencilerin de mutlaka bir müzik aletiyle meşgul olmasını saplıyoruz.


English EN Turkish TR