Uzaktan Eğitim İçerikleri
 Ders İçerikleri, Okumalar, Kaynaklar (Video)

  • Tüm seviyelerdeki öğrenciler, kişiye özel öğrenme içeriklerine bu alandan ulaşıyor. Bu bölümün içerisinde; doküman, video ve sunum materyalleri yer alıyor. İlkokul seviyesinde dijital kitaplar da bu bölümde bulunuyor.
  • Öğrencilerin dil becerilerini geliştirmek için Metodbox, Öğrenme Araçları menüsüne yaş seviyelerine göre eklenen ABC Mouse, Raz-Plus, Brain Pop ELL, Highlights, Scholastic Literacy Pro, English Central, Minicity vb gibi…dijital dil öğrenme platformlarına bu alandan ulaşabiliyorlar.
  • Kodlama becerilerini geliştirmek üzere bu alanda Kodris, Scratch, Lego gibi entegrasyon arayüzleri yer alıyor.
  • Öğrencilerin akademik olduğu kadar uygulamalı dersler alanındaki gelişimlerinin uzaktan eğitimde de eksiksiz devam edebilmesi amacıyla sanat, spor, müzik gibi alanlardan uygulama örneklerine de bu alandan erişim sağlanıyor.
  • Öğrenciler tüm branşlarda animasyon ve simülasyon içeriklere ulaşabiliyorlar. Deney konularının tamamı öğretmen uygulamalı olarak sistem içerisinde yer alıyor.
  • Küçük yaş seviyesinde öz beceriler başlığında Türkçe – İngilizce çizgi filmler yer alıyor.
  • Lise grubunda etkileşimli deney simülasyonları yer alıyor.
  • Sınav grubu öğrencilerin için; hedef belirleme, tercihler, raporlama, modülleri öğrencinin bilgi düzeyini veri okunurluğuna çeviriyor, gelişmelerini bireysel, okul veli iş birliği ile sürdürmelerine imkân veren yenilikçi ara yüzler geliştiriliyor.
  • Metodbox, öğrencilerin gelişimlerini yakından izleyecek standartlaştırılmış veri kayıtları ve yapay zekâ alanında araştırma geliştirme faaliyetlerini yapıyor.

      Canlı Sanal Öğrenci İletişimi

Öğrenciler ile öğretmenleri senkron iletişim amacı ile Zoom altyapısı kullanıyor. Öğretmenler offline üzerinden ulaşılan dokümanların mentörlüğünü bu alanda yürütüyor ve 20 dakika konu özet anlatımı yapıyorlar. Aynı zamanda rehber, sınıf ve mentör öğretmenler bu alanda birlikte çalıştıkları öğrencileriyle bire bir görüşmelerini yine bu alanda takip ederek STOYS sisteminde kayıt altına alıyorlar.

     Ödevler – Projeler

Ödevler, sistem üzerine yüklenen ders içerikleri alanında veriliyor. Öğrenciler kendilerine iletilen doküman ve baskılı materyallerle çalışmalarını yürütüyorlar. Aynı zamanda yaş seviyelerine göre STEM – STEM Jr. projelerini de bu alandan yürütüyorlar. Disiplinler arası gönderilen çalışmaları tamamlayan öğrenciler, öğrenme çıktılarını öğretmenleri ile paylaşıyorlar.


English EN Turkish TR