Ödev Politikası

Öğrenmenin ve algı gelişiminin en önemli kısmı okulda gerçekleşir. Çocukların öğrenmeyi ya da algılamayı evde yapmalarını beklemeyiz. Okulumuz ödevi iyi bir pekiştirme aracı olarak kullanır. Ev ödevi konusu yıllarca tartışma konusu olmuştur. Aslında en doğrusunun hangisi olduğu konusunda ortak bir karar verilebilmiş değil.

Aşiyan Eğitim Kurumları olarak biz İlkokul 1-2 ve 3. Sınıflarda Hafta içi günde 40 dakikayı geçmeyecek hafta sonu da 80 dakikayı geçmeyecek ödevler vermeyi uygun buluyoruz. Çarşamba günü de ödev olmayan gün olarak belirledik.

4-5-6 VE 7. sınıflarda hafta içi günde 50 dakikayı geçmeyecek ödevler veriyoruz. Hafta sonu ise 2 saati aşmayacak şekilde ödev sınırlaması yapılmıştır.

9 ve 10. Sınıflarda hafta içi günde 75 dakikayı geçmeyecek ödevler veriyoruz. Hafta sonu ise üst sınırımız 2 buçuk saat olarak belirlenmiştir.

Ödev sınırlandırması 8-11 ve 12. Sınıflarımızda bulunmamaktadır. Sınav hazırlık programları uygulandığı için bu sınıflarımız ödev sınırlandırma uygulamasından muaf tutulmuşlardır.


English EN Turkish TR