Kurucu Mesajı

Sevgili Anneler Babalar,

Sevgili Öğrenciler,

2010 yılında her çocuk özeldir ve tektir ilkesiyle kurulan okulumuz her yıl Eğitim Öğretim kalitesinin üzerine koyarak yoluna devam etmektedir.

Aşiyan Eğitim Kurumları olarak amacımız, Ülkesini seven, üretken, eleştirel düşünebilen, problem çözme becerisine sahip, topluma ve çevreye duyarlı, öz disiplini oluşmuş, yenilikçi, özgüvenli, kendini ifade edebilen, başarma iç güdüsüyle hareket eden öğrenciler yetiştirmektir.

 

Sevgili çocuklar, Değerli Anneler ve Babalar, okulumuza “Aşiyan” ismini vermemizin de bir manası bulunmaktadır. Aşiyan sözcüğü “kuş yuvası” anlamı taşımaktadır. Osmanlı döneminde ve Cumhuriyetin ilk dönemlerinde yapılan binaların yüksekçe bir duvarına kuşların korunması ve ihtiyaçlarını gidermesi için yuvalar yapılırdı. Bu kültürün günümüze yansıması olarak birçok bahçede ağaçlara asılmış Aşiyanları görmek mümkündür. Ama burada önemli bir nokta var. Aşiyanlar kafes kuşları için değil özgür kuşlar için yapılan yuvalardı. Tabi bir Edebiyatçı olmam hasebiyle Tevfik Fikret’in de evine bu ismi verdiğini söylemem lazım. “Aşiyan” yani “yuva”.  Ayrıca milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy da “Bülbül” şiirinde Aşiyan sözcüğünü “bülbülün yuvası” anlamında kullanmıştır.

 

Bizde bu fikirden yola çıkarak kuş yuvası gibi sımsıcak ve sevgi endeksli öğrenmeyi ana ilke olarak uygulayan, öğrencilerimizin kendilerini yuvalarında gibi hissedecekleri bir ortam oluşturmaya çalıştık. Çocukların Aşiyanlarına gelip kendi gelişimlerini tamamladıklarında her birinin birer özgür kuş gibi yuvalarından uçmalarını hedefledik.

Okulumuzda öğrencilerimizi yeteneklerinin zirvesine taşımayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin bireysel ve uluslararası kariyer hedeflerine katkı sağlıyor, Eğitimdeki güncel teknolojik gelişmeleri takip edip uyguluyor, bu doğrultuda öğrencilerimizin kodlama, STEM ve  İngilizce eğitimlerini en üst düzeyde almalarına özen gösteriyoruz.


            Aşiyanda her bir öğretmen personel ve idareci işini severek aşkla ve şevkle yapmaktadır. Bizde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Muasır Medeniyet hedefiyle işaret ettiği gibi ülkemizin aydınlık geleceğini eğitimde görüyor, elimizden geldiğince bu ideale ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Çocuklarımızı Anaokulu 3 yaştan itibaren teslim alıyor, İlkokul, Ortaokul ve Liseden oluşan eğitim yolculukları boyunca akademik, sosyal, sportif ve sanatsal donanımlarını tamamladıktan sonra iyi bir hazırlık programıyla Üniversiteye uğurluyoruz.

Bu düşüncelerle çocuklarımızı topluma kazandırmak en büyük hedefimizdir. Her şey, yarınlara hazırlanmış, ülkesi ve değerleri için çalışıp üreten çocuklarımız için.

Kurucu Foto
Hüseyin ULUSAL
Aşiyan Eğitim Kurumları
Yönetim Kurulu Başkanı

English EN Turkish TR