DÜNYA ÇOCUKLARI İÇİN BALON UÇURULDU

2019-03-26 12:20:52

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle UNICEF  “GoBlue “ etkinliği ile çocuklar için tüm dünyada bir farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

 UNICEF bu yıl “HER ÇOCUK İÇİN EĞİTİM” mesajıyla tüm dünya çocuklarının eğitim görmesi ve ihtiyacı olanlara katkı sağlama amaçlı Unicef ve Dünya Educationin Türkiye’de ortak yürüttüğü sosyal sorumluluk projesine Aşiyan Koleji de destek oldu. Öğrenciler, çocukların haklarıyla var olduklarını ifade ettiler, eğitimin önemini vurguladılar, mavi renkte uçan balonlara bağladıkları dileklerini hep birlikte gökyüzüne bıraktılar.  Oluşan tablo görülmeye değerdi.

Aşiyan Koleji öğrencileri, ellerinde mavi uçan balonlarla “Dağ Başını Duman Almış” marşını coşkuyla söyleyerek Mustafa Kemal Mahallesinde kısa bir tur atıp mahallede bulunan Yasemin Karakaya Ortaokulu bahçesinde kendilerini bekleyen çocuklarla buluştular. Buradaki öğrencilerle birlikte geniş katılımlı bir tören gerçekleştirildi. Şiirler okundu, özlü sözler ve çocuk şarkıları söylendi. Elde sıkı sıkı tutulurken bırakılan mavi balonlar,  çocukların neşesini tüm dünyaya yaymak için mavi sonsuza yol aldılar.