Yine Birinci Olduk – 2015/2016


1 Haziran Çarşamba günü Ankara’da ikinci dili Çince okutan okulların öğrencileri arasında yarışma yapıldı. Konfüçyus Kültür Merkezi’nde yapılan yarışmaya dördüncü ve altıncı sınıflar katıldı. Yarışma sonunda öğrencilerimiz bizleri bir kez daha gururlandırdı.

Yarışmada bizi dördüncü sınıf kategorisinde 4B sınıfından Sevgili Deniz Ak, Sevgili Ceren Tan, Sevgili Nehir Kıvrak; 4C sınıfından Sevgili Meryem Bilgici; 4A sınıfından Sevgili Arda Pıçakçı; altıncı sınıflar kategorisinde 6A sınıfından Sevgili Berke Şansever, Sevgili İnci Rana Esentur, 6B sınıfından Sevgili Melis Yıldız, Sevgili Sude Yüce, Sevgili Nehir Çamkerten temsil etti.

Çocuklarımızın düşünmeden doğru cevapları vermesi, Çince okuma, yazma, çeviri konusundaki becerileri inanılmazdı. Jüri sonuçları açıklayınca puan farkları çocuklarımızın başarısını pekiştirdi. Ve yarışmadan hem dördüncü sınıflar hem de altıncı sınıflar kategorisinde birincilik ödülü ile döndük.

Çocuklarımızı kutluyor, Çince dilini bu kadar doğru ve güzel öğreten öğretmenimiz Sayın Jingyun Wang’a teşekkür ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:31 Çankaya – ANKARA

2024  © Copyright CEYAF

Sohbete Başla !
Aşiyan kolejini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?