Cumhuriyet Çocuklarıyız – 2014/2015


Cumhuriyetimizin 91. yıl dönümünü öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen törenle kutladık ve cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını sonsuz minnet, şükran ve rahmetle andık.

29 Ekim Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm dünyaya varlığını ve gücünü kanıtladığı gündür. Tarih boyunca tutsak uluslara önder olacak bir mücadelenin sonunda kazanılan bu zafer bizim en büyük onur kaynağımızdır.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenimiz, 5A-5B ve 6A sınıfları tarafından hazırlanan oratoryoyla sunuldu. Danslar ve zeybekle renklenen gösterimiz tüm izleyenlerin alkışını aldı. Gösteri sonunda anasınıfımızın hazırladığı bayrak şov muhteşemdi. Programı hazırlayan tüm çocuklarımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Aşiyan Koleji olarak dünya var oldukça Atatürk ilke ve devrimlerinden aldığımız güçle uygar uluslar düzeyine erişme ve onları geçme çabamız sürecektir. Rehberimiz daima Atatürk düşüncesidir. Bizler, beyni ve yüreğini ulusuna adamış bir önderin evlatlarıyız. Devraldığımız emanetin anlamını bilen Cumhuriyet çocuklarıyız.

“Yolunda çalıştığınız bütün kutsal ideali halkın kalbinde bir fikir halinden bir his haline getirmelisiniz. Demokrasinin ne olduğunu halka anlatmak, madde madde açıklamak lazımdır. Cumhuriyeti, onun gereklerini yüksek sesle anlatınız. Onlara cumhuriyet prensiplerini sevdiriniz. Bunu kalplere yerleştirmek için hiçbir fırsatı kaçırmayınız.” (Mustafa Kemal Atatürk 1930)
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:31 Çankaya – ANKARA

2024  © Copyright CEYAF

Sohbete Başla !
Aşiyan kolejini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?