SON DAKİKA
Ana Sayfa / 1B / (GÖRSEL SANATLAR) GERİYE DÖNÜK ÇALIŞMALAR 1B

(GÖRSEL SANATLAR) GERİYE DÖNÜK ÇALIŞMALAR 1B

-Okulun ilk günü tanışma  ve serbest çalışma yapıldı.

-Çocuklar ana renklerden oluşan fon kağıtlarını uzunca keserek boş bir kağıda yapıştırdılar sonra üzerine kesilmiş sincap şablonları  yapıştırarak çalışmalarını tamamlayan çocuklar ana renkleri öğrenerek keyifli zaman geçirdiler.

-öğrenciler siyah fon kağıtlarına simler den ve kumlu taşlardan havai fişek yapılar 3 boyutlu nesnelere dokunan çocuklar çalışmalarını yaparken çok eğlendiler.

-Bugün öğrenciler 1 rakamını istedikleri bir  hayvana çevirdiler çocuklar yaptıkları çalışmalarda hem eğlendiler hem de düşünme becerilerini geliştirdiler.

-Çocuklara bugün hangi deniz canlısını yakaladınız etkinliği dağıtılarak deniz canlılarından bahis ettik olara sorular yönelterek beyin fırtınası yaptık çocuklar  etkinliği istediği boyayı kullanarak tamamladı yaratıcı çalışmalar ortaya çıktı.

-Serbest resim etkinliği yapıldı.

– 29 ekim cumhuriyet bayramı  hakkında konuşarak fikir alışverişi yapıldı daha sonra 29 ekimle ilgili çalışmalar yapılması istenildi boya olarak serbest bırakıldı çocuklar eğlenerek resimlerini tamamladı.

-10 Kasımla ilgili çocuklarla konuşma yapıldı onların da konuşmaları dinlenerek fikir alışverişi yapıldı 10 kasımla ilgili resimler yapan çocuklar günün anlam ve önemini kavradı.

-serbest çalışma yapan çocuklar yaptıkları bu serbest çalışmaları öğretmen eşliğinde mürekkebe batırdılar ortaya özgün ve yaratıcı çalışmalar çıktı.

-Müzik dinleyerek Salvador Dali’i portresi yapıldı özgün çalışmalar ortaya çıktı.

– Renkli fon kağıtlarından küçük kareler,dikdörtgenler kesildi çocuklara dağıtıldı çocuklar siyah fon kartonu üzerine özgün kompozisyon oluşturdu.