SON DAKİKA
Ana Sayfa / 1A / (GÖRSEL SANATLAR) GERİYE DÖNÜK ÇALIŞMALAR 1A

(GÖRSEL SANATLAR) GERİYE DÖNÜK ÇALIŞMALAR 1A

-Okulun ilk günü tanışma ve serbest çalışma yapıldı.

-Çocuklar ana renklerden oluşan fon kağıtlarını uzunca keserek boş bir kağıda yapıştırdılar sonra üzerine kesilmiş sincap şablonları  yapıştıran çocuklar çalışmalarını tamamladı ana renkleri öğrenen çocuklara hayvan sevgisini de aşılamış olduk.

-öğrenciler siyah fon kağıtlarına simler den ve kumlu taşlardan havai fişek yaptılar 3 boyutlu nesnelere dokunan çocuklar çalışmalarını yaparken çok eğlendiler.

-Öğrenciler 1 rakamını istedikleri bir  hayvana çeviren çocuklar yaptıkları çalışmalarla hem eğlendiler hem de düşünme becerilerini geliştirdiler.

-Serbest resim etkinliği yapıldı.

– Hangi deniz canlısını yakaladınız etkinliği dağıtılarak deniz canlıları hakkında  çocuklara sorular yönelterek beyin fırtınası yaptık çocuklar etkinliği istediği renkte serbest boyayarak yakaladıkları deniz canlısını çizdiler.

-Bugün çocuklarla  29  ekim cumhuriyet bayramı  hakkında konuşarak fikir alışverişi yapıldı daha sonra  29 ekimle ilgili çalışmalar yapılması istenildi boya tercihi olarak serbest bırakıldı.

-10 Kasımla ilgili  Beyin fırtınası yapıldı fikirlerini söyleyen çocuklardan 10  kasımla ilgili resimler yapılması istendi.

-serbest çalışma yapan çocuklar yaptıkları bu serbest çalışmaları öğretmen eşliğinde mürekkebe batırdılar ortaya özgün ve yaratıcı çalışmalar çıktı.

-Müzik dileyerek Frida Kahlo’nun portresini yapan çocuklar ortaya özgün çalışmalar çıkardı.

– Renkli fon kağıtlarından küçük kareler,dikdörtgenler kesildi çocuklara dağıtıldı çocuklar siyah fon kartonu üzerine özgün kompozisyon oluşturdu.