SON DAKİKA
Ana Sayfa / 2017 / Mayıs

Aylık Arşiv: Mayıs 2017

31.05.2017 Sevgili Öğrencim,

Yarın (01 haziran perşembe) piknik gezimiz var. O nedenle: – Herkes kendi yiyeceğini,arkadaşlarıyla paylaşmayı düşünerek kendisi getirecek. – Yedek kıyafet ve şapka getirecek. – Serbest kıyafetle gelinecek. Ev çalışması olarak dağıtılan sayfa yapılacak.

Devamı »

Uzay Macerası

IMG-20170530-WA0002_1496151331397

Güneş sistemi ve ötesi ünitesinde öğrendiklerimizi planetaryumda “Evrendeki Vaha” filmi ile pekiştirdik. 7A ve 7B sınıfı öğrencilerimizle uzayda kısa bir yolculuğa çıktık. Etkileyici bu kısa yolculuk evrenle ilgili bilinmeyenleri daha çok merak etmemize neden oldu.

Devamı »

Hayat Bilgisi 31.05.2017

Çalışma kağıdı yapılacak. Ayrıca on tane cümle (dikte ) yazılacak. Kolay gelsin.

Devamı »

Anasınıfımızın Birinci Sınıf Ziyareti

IMG_2161

6 yaş grubu çocuklarımız birinci sınıflarımızı ziyaret ederek birinci sınıfta onları nelerin beklediği hakkında arkadaşlarıyla sohbet ettiler. Birinci sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenimiz anasınıfı ve ilkokul arasındaki farkları ve yapmamız gerekenleri çocuklarımızla paylaştılar. Bu güzel ve faydalı sohbet için çocuklarımıza ve Mevlude öğretmenimize çok teşekkür ederiz.

Devamı »

Sayın Tülay Üstündağ Okulumuzda

IMG_6725

Drama alanında uzman Doktor Sayın Tülay Üstündağ 29 Mayıs Pazartesi günü okulumuzu ziyaret etti. 2A, 2B ve 3A sınıfı öğrencilerimizin drama eğitmeni Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Sayın Emel Küçük tarafından düzenlenen drama etkinliklerini izleyen Sayın Tülay Üstündağ çocuklarımıza hayran kaldığını ifade etti. Drama teknikleri ile derslerin daha eğlenceli geçtiği ve kalıcı ...

Devamı »

Genel 30.05.2107

Pikniğimiz gayet güzel geçti. Yavrularımız açık havada yoruldukları için bugün ödev vermiyorum.Zamanlarını dinlenip ,kitap okuyarak geçirebilirler.Teşekkür ederim.

Devamı »

  Sayın Velilerimiz,  31 Mayıs Çarşamba günü (yarın) Aşiyan Çiftliği’nde piknik yapacağız. Çocuklar   kendi yiyeceklerini ve içecekleri suyu getirecekler. Hava çok sıcak olursa yüzleri yanabilir güneş kremleri yanlarında olursa iyi olur. Şapka kesinlikle taksınlar. Sevgilş Çocuklar  Tüm Dersler Soru Bankasından istediğimiz kadar cevaplıyoruz.

Devamı »

Fen Bilimleri 30.05.2017

Sevgili öğrenciler, Uygun yayınları 160-177 arası ödevinizdir. Lütfen tamamlayınız. Dünyanın katmanları, Ay’ın evreleri konularını tekrar ediniz.

Devamı »

Ejderha Teknesi Bayramı

IMG_6560

1 Haziran günü Çin Halk Cumhuriyeti’nde “Ejderha Teknesi Bayramı” olarak kutlanıyor. Aşiyan olarak biz de bu yıl altıncı sınıf öğrencilerimizle birlikte Konfüçyus Kültür Merkezi’nde düzenlenen kutlamalara katıldık. Çin kültürünü tanıtan güzel şiirler, danslar izledik, müzikler dinledik. Altıncı sınıf öğrencilerimiz de hazırladıkları şarkı ve dans gösterisi ile sahne aldı. Aşiyan olarak ...

Devamı »

Kitap Fuarımız Açıldı

IMG_6767

Öğrencilerimizin yaz tatilinde okuyacakları kitapları satın alabilmeleri için okulumuzda “Kitap Fuarı” açıldı. TUDEM yayınevi yazarlarına ait kitapların bulunduğu fuar 29-30-31 Mayıs ve 1-2 Haziran tarihlerinde açık olacak. Hayatımızdan kitapların eksilmemesi dileği ile…

Devamı »