SON DAKİKA
Ana Sayfa / Haberler

Haberler

Böbrek İnceledik

7A sınıfı öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersinde koyun ve inek böbrekleri kestiler. Etkinlik esnasında hem böbreğin yapısını incelediler hem de boşaltım sistemi organlarının görevlerini tekrar ettiler.

Devamı »

Ankara’nın Başkent Oluşunu Kutladık

Mustafa Kemal Atatürk, Ankara’yı neden başkent yaptığını şöyle anlatmıştır; “Ben Türk’ün imkânsızı imkân haline getiren kudretini bütün dünyaya göstermek için Ankara’yı başkent yaptım. Bir gün gelecek şu çorak topraklar yemyeşil ağaçlarla ve yeşil alanlarla kaplanacak. Hem bunu hepimiz göreceğiz, yakında olacak.” 13 Ekim 1923 tarihinde İsmet Paşa ve dört arkadaşı ...

Devamı »

Papatyalar Grubu İlk Gezisini Gerçekleştirdi

Ana sınıfı 6 yaş grubu çocuklarımız Aşiyan Kreşi’ne giderek ilk gezi etkinliğini gerçekleştirdi. Çocuklarımız Kreşimizin oyun salonunda arkadaşlarıyla oyunlar oynayarak ve kreşimizdeki arkadaşlarıyla tanışarak keyifli zaman geçirdiler.  

Devamı »

İlköğretim Haftasını Kutladık

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftasını 3B sınıfının hazırladığı etkinlikle kutladık. Etkinliği hazırlayan, sunan 3B sınıfına ve sınıf öğretmenimiz Serin SAKINÇ’a teşekkür ederiz.

Devamı »

Güneş Sistemimizi Tanıyalım

5A Sınıfı öğrencilerimizle Güneş’in ve Dünya’nın büyüklüğünü karşılaştırdık. Aynı zamanda Güneş sistemimizdeki diğer gezegenlerin modellerini inceledik. Güneş sistemi modeli oluştururken hem eğlendik hem de öğrendik.  

Devamı »

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Büyük Bir Coşku İle Başladı

Özel Aşiyan Eğitim Kurumları 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına öğrenci, öğretmen ve velileri ile “Merhaba” dedi. 18 Eylül 2017 Pazartesi günü okulumuzun iç bahçesinde düzenlenen törende Aşiyan Ailesi uzun bir yaz ve bayram tatilinin ardından yeni Eğitim Öğretim yılı için bir araya geldi. Çok sayıda velimiz ilk gün bizleri ve çocuklarımızı yalnız ...

Devamı »