SON DAKİKA
Ana Sayfa / Haberler

Haberler

2A Sınıfı Fen Laboratuvarında

2A sınıfı öğrencilerimiz, Sınıf Öğretmenleri Sayın Mevlüde Hökelekli ve Fen Bilimleri Öğretmeni Tuğçe Seda Üçok ile birlikte Fen Laboratuvarında deneyler yaptılar. Dereceli silindirler, beherler ve erlen mayerleri ölçüt olarak kullanıp renklendirdiğimiz sularla ölçümler yaparak hem eğlendiler hem de veri ölçümleri konusunu pekiştirdiler.

Devamı »

Işığın Yansıması

5A sınıfı öğrencilerimiz ile Fen Bilimleri dersinde ışığın yansıması ile ilgili gözlemler yaptık. Sonsuz görüntü elde edebilmek için düz aynaları kullandık. Öğrencilerimiz sonsuzluk aynasında görüntülerini incelerken çok eğlendiler.

Devamı »

Meslekleri Tanıyoruz

2A sınıfı velilerinden Eczacı Fatih Kayserilioğlu, Hemşire Meryem Demirci ve Doktor Dilara Hanım “Sağlımız İçin Çalışanlar” konusunu uygulamalı olarak sınıfta tatbik ettiler. Öğrencilerimiz doktor, hemşire ve eczacılık mesleğini yakından tanımış oldular. Fatih Bey’le birlikte el kremi hazırladılar. Meryem Hanım ve Dilara Hanım ile birlikte hastanın muayene edildiğini öğrendiler. Değerli velilerimize ...

Devamı »

Erozyon Sunumu

TEMA Gönüllümüz Sn. Aylin Tural okulumuzu ziyarete geldi. Konumuz erozyondu. Öğrencilerimize erozyon ile ilgili bilgilendirici bir sunum yaptı. Aylin Hanım’a yaptığı sunum için teşekkür ederiz.

Devamı »

Aşı Olduk

15 Şubat Perşembe günü 1A, 1B, 8A, 8B sınıfı öğrencilerimiz aşı oldu. Çankaya Toplum Sağlığı Merkezi tarafından gerçekleştirilen uygulamada 1A ve 1B sınıfı öğrencilerimize KKK ve DaBT-İPA (Difteri, Asüller Boğmaca, Tetanoz, İnaktif Polio); 8A ve 8B sınıfı öğrencilerimize de Td-Erişkin tipi Difteri Tetanoz aşıları yapıldı. Aşiyan Ailesi olarak tüm çocuklarımıza ...

Devamı »

Yavru Tema Etkinliği

Yavru Tema Sınıfımız “Karbon Ayak İzi” ve “Su Ayak İzi” etkinliğinde bulunan anketleri tüm okul, öğretmen ve personeline uyguladı. Anket sonuçlarını değerlendirmede matematik zümresinden destek alındı. Hem öğrendiler hem de çok eğlendiler.

Devamı »

Yoğunluk Deneyi

6. sınıflar ile farklı sıvıların yoğunluklarını deney yaparak gözlemledik. Bu sıvıların yoğunluklarını büyükten küçüğe sıraladık.

Devamı »

Yavru Tema Etkinliği

Yavru Tema etkinlikleri kapsamında 3A ve 3B sınıflarıyla “Su Döngüsü” konulu etkinlik ile hem öğrendik hem de çok eğlendik.

Devamı »

TEMİZ OKUL, SAĞLIKLI OKUL AŞİYAN

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimde, okulumuz temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan geçerlilik süresi 3 yıl olan “BEYAZ BAYRAK” almaya hak kazanmıştır. Sertifika ve Beyaz Bayrak teslim töreni 16 Ocak 2018 Salı ...

Devamı »

BESLENME DOSTU OKUL AŞİYAN

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim ekibi üyeleri tarafından yapılan denetimde, okulumuz sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına uygun bulunduğundan “BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKASI” almaya hak kazanmıştır. Sağlıklı ve hareketli günler dileriz.

Devamı »