SON DAKİKA
Ana Sayfa / Aşiyan Koleji

Aşiyan Koleji

MTA Enerji Parkı Ziyareti

Eko-Okullar Programı kapsamında iki yıldır çalışmakta olduğumuz “Enerji” konusunda inceleme yapmak ve bilgi edinmek üzere Aşiyan koleji Eko-Tim öğrencileri öğretmenleriyle birlikte MTA Enerji Parkı’nı ziyaret etti. Türkiye’deki Yenilenebilir ve Yenilenemeyen Enerji Kaynakları hakkında bilgi sahibi oldular.

Devamı »

Çağdaş Sanat Fuarı Gezisi

Aşiyan Koleji öğrencileri Art Ankara 2018 Çağdaş Sanat Fuarı’nı gezerek yüzlerce sanat eserini incelediler. Bazı sanatçılarla da sohbet etme fırsatı bulan öğrencilerimiz sanata doyarak okula döndüler.

Devamı »

Çanakkale Geçilmez

Okulumuzda “18 Mart Çanakkale Savaşları ve Şehitlerimizi Anma Günü” töreni 19 Mart Pazartesi günü velilerimizin de katılımı ile gerçekleşti. Müzik öğretmenimiz Sayın Ebru Gümüş Uğun tarafından hazırlanan programda 7A, 8A ve 8B sınıfı öğrencileri ile birlikte dramalarda öğretmenlerimiz de görev aldı. Muhteşem gösteride son derece duygusal anlar yaşandı. Unutulmayacak bu ...

Devamı »

Dünya Pi Günü’nü Kutladık

Öğrencilerimiz, dünya “Pi” günü olan 14 Mart’ı Matematik öğretmenimiz Sayın Fatma Selim ile hazırladıkları etkinliklerle kutladı. Her yıl üniversitelerin matematik bölümlerinde kutlanan “Dünya Pi Günü”nün okulumuzda da kutlanması öğrencilerimizin ilgisini çekti. Özellikle “Pi” karikatürleri, bulmacaları, pastaları ve yarışma sunumun en eğlenceli bölümlerini oluşturdu. Araştırmaları milattan önceye dayanan ve günümüzde süper ...

Devamı »

Bilim ve Teknoloji Haftası Sunumu

13 Mart Salı günü Bilim ve Teknoloji Haftası’nı kutladık. Bilim ve Teknoloji Kulübü öğrencileri tarafından gerçekleştirilen sunumda bilim ve teknoloji tanımlarından sonra ünlü bilim insanları tanıtıldı. Bilim ve Teknoloji hakkında söylenen özlü sözler okundu. Sunum Bilim ve Teknoloji Haftası’nı anlatan video ile sona erdi. Sayın Fen Bilimleri Öğretmeni Tuğçe Seda ...

Devamı »

Madenleri İnceliyoruz

Sosyal Bilgiler dersinde öğrencilerimiz MTA dan gelen maden örneklerini inceledi. Madenlerin nereden çıkarttıklarını hem harita üzerinde gördüler hem de bu madenleri tek tek inceleme fırsatı buldular.

Devamı »

İstiklal Marşımızın Kabulünü Kutladık

12 Mart 2018 Pazartesi günü “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” töreni gerçekleştirildi. Törende İstiklal Marşı’nın anlamı, önemi, kabulü ve bestelenmesi anlatıldı. Türkçe öğretmenimiz Sayın Arzu Kaya’yı, sunumu gerçekleştiren 8A sınıfı öğrencileri Taylan Metin GÖNENLİ ve İnci Rana ESENTUR’u kutluyoruz.

Devamı »

Ses Yalıtımı

6B sınıfı öğrencilerimizle ses yalıtımı için kullanılabilen malzemeleri öğrendik. Yalıtım özelliklerini incelemek üzere öğrencilerimiz farklı malzemeler kullanarak kendi yalıtım kutularını yaptılar ve sesi dışarı ne kadar ilettiklerini deneyerek keşfettiler.

Devamı »

Tohum Değil Patates Ektik

‘Tohum Değil Patates Ektik’ 6A sınıfı öğrencileri eşeysiz üreme çeşitlerinden vejetatif üremeyi gözlemlemek istediler. Patateslerimizi kesip toprağa ektik, yakında patates bitkilerimizi gözlemleyeceğiz.

Devamı »

Sevgi Deneyi

Okul Rehberlik Öğretmenimiz Bahar DUMAN KAYA 4A sınıfı ile birlikte sevgi deneyi yaptı. Bu deney öncesinde birbirlerine kullandıkları sözcüklerin ne kadar önemli olduğu, karşısındaki kişi ile ilişkilerinde belirleyici olduğu üzerinde duruldu. Sonrasında 2 kavanoza pirinç ve üzerini geçecek kadar su konuldu. Birine olumlu birine olumsuz sözler söylemeleri istendi. Sonuçta olumlu ...

Devamı »